standard-title Masaż dźwiękiem

Masaż dźwiękiem

Co to jest i w jaki sposób działa masaż dźwiękiem?

Wewnętrzna harmonia człowieka z sobą samym i otoczeniem jest zagrożona przez codzienny stres związany z niemal wszystkimi dziedzinami życia. W takiej sytuacji zastosowanie masażu dźwiękiem według metody Petera Hessa® jest skuteczną metodą relaksu: w stanie odprężenia, osiąganym dzięki wibracji dźwięku, usunięte zostają nagromadzone w codziennym stresie zmartwienia, blokady i uczucie niepewności. Proces ten jest podstawą ożywienia i wzmocnienia samouzdrawiających zdolności organizmu.

 

U podstaw masażu dźwiękiem leży prastara wiedza na temat istoty oddziaływania dźwięku, która znalazła swoje zastosowanie w indyjskiej sztuce uzdrawiania już ponad 5000 lat temu. Zgodnie z wyobrażeniami ludzi Wschodu człowiek powstał z dźwięku, zatem sam jest dźwiękiem. Człowiek jest w stanie tworzyć swoje życie w sposób wolny i kreatywny jedynie wtedy, kiedy żyje w harmonii ze sobą i swoim otoczeniem.

 

Peter Hess rozwinął metodę masażu dźwiękiem na bazie swoich różnorodnych doświadczeń związanych z dźwiękiem, zdobytych w Nepalu i Tybecie. Podstawą jego metody masażu dźwiękiem są wyniki badań prof. dr Gerta Wegnera oraz prowadzone wspólnie z nim eksperymenty dotyczące oddziaływania tradycyjnej muzyki wschodniej na psychikę i ciało człowieka. W trakcie swojej wieloletniej praktyki Peter Hess dostosował całą tę wiedzę do potrzeb ludzi kultury zachodniej. Wyniki swojej pracy szerzy poprzez kursy szkoleniowe.

Przebieg masażu dźwiękiem według metody Petera Hessa®

Zabieg poprzedza rozmowa wprowadzająca, podczas której nawiązuje się nić porozumienia pomiędzy masażystą a klientem. Dla klienta ważne jest pełne uwagi traktowanie oraz to, by zabieg odbył się w przyjemnym otoczeniu. Masaż dźwiękiem jest zabiegiem intuicyjnym, w związku z czym masażysta powinien przez cały czas pozostawać w kontakcie z osobą masowaną, ponieważ podczas masażu niezwykle istotna jest informacja zwrotna klienta.

Masaż dźwiękiem według metody Petera Hessa®

Zanurzyć się w fascynacji dźwięków- dźwięki zaczarować.

Połączenie między niebem i ziemią- poczuć.

Jednością jest to, co  wewnątrz i to, co na zewnątrz.

Wibracje przepływają przez ciało os stóp,

aż do głowy i od głowy, aż do stóp.

Przez ciało przepływa energia.

Być w jedności z JA.

Słuchać głosu wewnętrznego.

Uwolnić siebie.

Poczuć głębokie odprężenie.

Myśli przepływają jak chmury.

Poczuć misy na swoim ciele.

Dźwięki otulają jak płaszcz ochronny.

Poczuć ziemię od swoim ciałem.

Przez ciało przepływa przyjemne ciepło.

Być jednością ze wszechświatem- czuć się bezpiecznie.

Wszystko we mnie i wokół mnie jest dźwiękiem-

nieskończenie daleko, a przecież blisko.

Połączenie pomiędzy misami i ciałem.

Nieopisanie piękne.

Rozpoznać granice.

Sybille Biebel 1999 (wiersz napisany po masażu dźwiękiem)